10 دسامبر

به موهایتان حالت دهید

برای آنکه حجم و شکل مناسبی به موهایتان در عکس بدهید، کمی از قسمت فرق سر، آن را با انگشتان تان حرکت دهید. زمانی که موها کاملا به سمت عقب بروند، چهره شما جذاب به نظر نمیاید چرا که هیچ زاویه ای توسط موهایتان در عکس به وجود نیامده است. حتی اگر می خواهید زوایای بیشتری در عکس به وجود آورید، در زمان گرفتن عکس قسمتی از موهایتان را ببافید.

در کنار هم و در یک ردیف قرار بگیرید

بهترین عکس هایی گروهی آنهایی هستند که افرادی در سایزها و قدهای مختلف در کنار هم و در یک ردیف قرار بگیرند. سعی کنید در عکس های گروهی نزدیک ترین فرد به دوربین نباشید. در این حالت بسیار جذاب تر به نظر می رسید.

در زاویه درست قرار بگیرید

اگر در حالت نشسته قرار است که عکس بگیرید از عکاس بخواهید که دوربین را بالا نگه دارد. در این زاویه وقتی صورت تان را برای قرار گرفتن مقابل دوربین تنظیم می کنید، تعریف بهتری از چانه تان به دوربین دارید. زمانی هم که می خواهید در حالت ایستاده عکس بگیرید از عکاس خود بخواهید که از زاویه پایین تری از شما عکس بگیرد. این زوایا باعث می شوند که شما خوش چهره تر و لاغرتر به نظر برسید و با مد هم همراه شده باشید.

از ژست های سلبریتی ها استفاده کنید

برای اینکه یک ژست کلاسیک را برای عکس گرفتن انتخاب کرده باشید، سه چهارم بدن تان را در معرض دوربین قرار دهید، یعنی یکی از پاها را جلوتر قرار داده و یکی از شانه هایتان را به عکاس نزدیک تر کنید.

با این ژست، زمانی که به دوربین نگاه می کنید، بدن تان کشیده و شکیل تر دیده می شود و سبب می شود، دوربین تصویر شما را در بهترین زاویه شکار کند. سعی کنید در زمانی که عکس گرفته می شود، شکم را به سمت داخل فرو برده، شانه ها را عقب نگه داشته و ستون فقرات را صاف و بدون خمیدگی حفظ کنید.

عکس‌های خوب و بد خودتان را بررسی کنید.

حتما عکس‌های قبلی خود را به خوبی بررسی کنید. در چه عکس‌هایی خوب دیده می‌شوید؟ در چه عکس‌هایی بد دیده می‌شوید؟! مشکلاتی از قبیل بد بودن نور مکانی که آن قرار دارید، گرفتن عکس از زاویه نامناسب، مشکلات ظاهری شما از جمله، مدل مو و لباسی که به شما نمی‌آید باعث می‌شود عکس شما خوب از آب در نیاید!

در عکس‌ها طبیعی لبخند بزنید.

خنده مصنوعی باعث می‌شود شما در عکس خوب دیده نشوید؛ انگار که کسی شما را مجبور کرده است تا لبخند بزنید! پس اگر می‌خواهید در عکس زیبا دیده شوید، به زیباترین و طبیعی‌ترین شکل ممکن لبخند بزنید. یک روش دیگر این است که در هنگام لبخند زدن، نوک زبان خود را به پشت دندان‌های فک بالایی‌تان بچسبانید. این‌کار باعث می‌شود لبخند شما طبیعی‌تر به نظر برسد.

دیدگاه بگذارید